Telefon
WhatsApp
“MUTLİDİSİPLİNER TEDAVİ YAKLAŞIMI

KANSER TEDAVİSİNİN BAŞARISINDA BÜYÜK ROL OYNUYOR”

‘Girişimsel Onkoloji: Multidisipliner Tedavi Yaklaşımı’ toplantısının dördüncüsü, karaciğer kanserlerinin ağırlıklı olduğu bir bilimsel program ile 12-13 Ocak tarihlerinde Ankara’da düzenlendi.

Girişimsel Onkoloji Derneği ve Bayındır Söğütözü Hastanesi Radyoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Okan Akhan’ın kongre başkanlığını yaptığı toplantıda, Bayındır Söğütözü Hastanesi Genel Cerrahi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Gökhan Moray da oturum başkanı olarak yer aldı.

Kanser, tüm dünyada ölüme sebep olan etkenler arasında ikinci sıradaki yerini koruyor. Ancak, son yıllarda tıp alanında yaşanan gelişmeler ile bu durumun yavaş yavaş değişeceği düşünülüyor.

Ultrason, bilgisayarlı tomografi, manyetik rezonans görüntüleme, pozitron emisyon tomografisi gibi görüntüleme yöntemleri ile kanserler hızlı ve etkin bir şekilde tanınabiliyor. Kemoterapinin faydasının artması ve bireyselleştirilmiş tedavilerin uygulanmasının yanı sıra, etkili cerrahi tekniklerin yaygın hale gelmesi ve girişimsel radyolojik yöntemlerin uygulanması ile kanser her geçen gün daha tedavi edilebilir bir hastalık haline geliyor. Ancak diğer taraftan da bu gelişmeler, birbirine alternatif oluşturabilecek çeşitli görüntüleme ve tedavi yaklaşımları sunuyor ve bu alternatifler içerisinde en etkili yöntemin seçilmesi büyük önem taşıyor.

Bu çerçevede, bu yıl dördüncüsü düzenlenen ‘Girişimsel Onkoloji: Multidisipliner Tedavi Yaklaşımı’ toplantısı, Türkiye’nin farklı branşlarından önemli hekimleri bir araya getirerek, bilgilerin güncellenmesine ve yeniliklerin takip edilmesine olanak sağladı.

Girişimsel Onkoloji Derneği ve Bayındır Söğütözü Hastanesi Radyoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Okan Akhan’ın kongre başkanı; Bayındır Söğütözü Hastanesi Genel Cerrahi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Gökhan Moray’ın da oturum başkanı olarak yer aldığı toplantı, bu yıl karaciğer kanseri ağırlıklı gerçekleşti.

GİRİŞİMSEL RADYOLOJİK YÖNTEMLER KANSER HASTALIKLARI TEDAVİSİNİN ÖNEMLİ BİR PARÇASI

‘Girişimsel Onkoloji: Multidisipliner Tedavi Yaklaşımı’ toplantısında 10’dan fazla disiplinden hekimin konuşmacı ve tartışmacı olduğunu aktaran Prof. Dr. Okan Akhan, dünyadaki bilgi birikiminin ve yaklaşımının vaka üzerinden farklı pencerelerden değerlendirilmesi açısından toplantının oldukça önemli olduğunu vurguladı. Girişimsel onkolojinin, girişimsel radyolojinin bir kolu olduğunu ve kanser hastalarında yapılan ablatif tedavileri, lökolojinal tedavileri ve palyatif tedavileri kapsadığını belirten Prof. Dr. Okan Akhan, “Aslında kanser tedavisi geleneksel olarak onkolojik cerrahinin, tıbbi onkolojinin ve radyasyon onkolojisinin alanıydı. Ancak girişimsel radyolojik yöntemler son 20 yıl içerisinde kanser hastalıklarının tedavisinin önemli bir parçası haline geldi.” diye konuştu.

BAYINDIR SÖĞÜTÖZÜ HASTANESİNDE KANSER HASTALARINA YÖNELİK TÜM GİRİŞİMSEL RADYOLOJİK İŞLEMLER UYGULANABİLİYOR

Bayındır Söğütözü Hastanesi Girişimsel Radyoloji Ünitesinde dünyada yapılan neredeyse tüm işlemlerin yapıldığını belirten Prof. Dr. Okan Akhan sözlerine şöyle devam etti: “Girişimsel onkoloji çerçevesinde düşündüğümüzde karaciğerde, akciğerde, pankreasta, prostatta, böbreklerde, kemikte ve yumuşak dokularda tüm ablasyon işlemlerini değişik ablatif teknikler kullanarak yapıyoruz. Ayrıca, kanser hastalarına yönelik kullandığımız tekniklerin yanı sıra hastaların ihtiyacı olan palyatif bütün tedavileri de yapıyoruz. Örneğin; safra yolu tıkanan hastaların tıkanan safra yolunu stent ile açıyor ya da idrar yollarında çıkan darlıkları tedavi ediyoruz. Onkolojik hasta grubuna uygulanması gereken LIOX’tan kemosaturasyona kadar tüm girişimsel radyolojik işlemlerin uygulandığı ve dünyada yapılan tüm işlemlerin yapıldığı bir merkez olduğumuzun altını çizmek isterim.”

BAYINDIR SÖĞÜTÖZÜ HASTANESİ GİRİŞİMSEL ONKOLOJİ MERKEZİ

Bayındır Söğütözü Hastanesi Girişimsel Onkoloji Merkezi, tıbbi onkoloji, onkolojik cerrahi, girişimsel radyoloji, tıbbi patoloji, algoloji ve anestezi uzmanlarının yanı sıra teknolojik altyapısı ile de onkolojik hastalıkların tanı ve tedavisinde uçtan uca multidisipliner sağlık hizmeti sunuyor.

Metastatik özellik gösteren ve umutsuz olarak değerlendirilen birçok kanser, Bayındır Söğütözü Hastanesi Girişimsel Onkoloji Merkezi’nde multisipliner bakış açısı ile ele alınıyor. Kemosatürasyon, LIOX, geri dönüşümsüz elektroporasyon gibi birçok özel girişimsel radyolojik yöntemin uygulandığı, ileri cerrahi tekniklerin gerçekleştirildiği ve bireyselleştirilmiş medikal onkoloji yöntemlerinin uygulandığı merkezde; tüm tedaviler birbirlerine alternatif değil, birbirlerini tamamlayıcı özellikte sunuluyor.

 

Bayındır Sağlık Grubu Hakkında:

Bayındır Sağlık Grubu’nun temeli, 1992 yılında o zamanki adıyla Bayındır Tıp Merkezi ile hizmet vermeye başlayan Bayındır Hastanesi’ne dayanmaktadır. İş Bankası grup şirketlerinden olan Bayındır Sağlık Grubu, kısa sürede sağlık alanında referans kurumlardan biri haline gelmeyi başarırken, bunda tam zamanlı çalışan deneyimli hekim kadrosunun yanı sıra, hedeflenen nitelikli hizmet anlayışını sağlamak için kurum tarafından özümsenen temel değerler de önemli rol oynamaktadır. Etik değerlere saygılı, kanıta dayalı tıp ve hasta odaklı hizmet anlayışına sahip Bayındır Sağlık Grubu, Bayındır Söğütözü Hastanesi ile başlayan bu anlayışını kısa sürede Bayındır Kavaklıdere Hastanesi, Bayındır İçerenköy Hastanesi ve Bayındır Levent Tıp Merkezi’nin yanı sıra, İstanbul’da Fenerbahçe, Beşiktaş, Şirinevler, İş Kule, Tuzla ve İzmir Alsancak olmak üzere 6 farklı lokasyonda bulunan Bayındır Diş Kliniklerinde de başarıyla uygulayarak, vermekte olduğu sağlık hizmetinin etki alanını genişletmiştir.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Puan Durumu

Takım OM G M P
1 GS  Galatasaray 27 23 1 72
2 FB  Fenerbahçe 27 22 1 70
3 TS  Trabzonspor 27 14 9 46
4 BJK  Beşiktaş 27 14 9 46
5 KSM  Kasımpaşa 27 11 10 39
6 SVS  Sivasspor 27 9 8 37
7 İBFK  Başakşehir 27 10 11 36
8 ÇRZ  Ç.Rizespor 27 10 11 36
9 ANT  Antalyaspor 27 8 8 35
10 KYS  Kayserispor 27 10 9 35
11 SAMS  Samsunspor 27 9 12 33
12 ADS  Adana Demir. 27 7 9 32
13 ALNY  Alanyaspor 27 6 9 30
14 FKGK  Karagümrük 27 7 12 29
15 MKE  Ankaragücü 27 6 10 29
16 HTY  Hatayspor 27 6 10 29
17 GFK  Gaziantep FK 27 7 13 28
18 KON  Konyaspor 27 6 11 28
19 PNDK  Pendikspor 27 6 13 26
20 İST  İstanbulspor 27 3 18 12

Çorlu Nöbetçi Eczaneler

Anket

Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150

E-Bülten Aboneliği