E-Ticaret Paketleri
Telefon
WhatsApp
Öztürk Yılmaz ile Ülkü Ocakları arasında yaşanan ''Ülkü Ocakları Kapatılması'' polemiği sonrası Yenilik Partisi “Parti Sözcüsü” Doç.Dr. Kemal ÇİFTÇİ’nin Basın  Açıklaması

Öztürk Yılmaz ile Ülkü Ocakları arasında yaşanan ''Ülkü Ocakları Kapatılması'' polemiği sonrası Yenilik Partisi “Parti Sözcüsü” Doç.Dr. Kemal ÇİFTÇİ’nin Basın Açıklamasında şu sözlere yer verdi.

***

Genel Başkanımız Sayın Öztürk YILMAZ, X hesabından  yapmış olduğu paylaşımında;

“idealine samimi bağlı ve şiddeti reddeden vatansever ülkücüleri tenzih ettiğini”, “onlara tek sözünün olmadığını ve olamayacağını”, “çok iyi dostları olduğunu ve samimi insanlar olduklarını”, “konunun ülkücüler değil, “Ülkü Ocakları” Olduğunu”, “Ülkü Ocakları”nın kapatılması gerektiğini”, “Terör, uyuşturucu, mafya, rant ve çete haline dönüştüğünü”, “devlet içinde devlet olmayacağını”, “PKK’nın dağda askerlerimizi şehit ettiğini, “Ülkü Ocakları’ndaki mafyaların da siyasetçileri şehirde öldürdüğünü”, “arkalarında bazı siyasal partilerin olduğunu”, “bu nedenle suça karışanların yargılatılamadığını”, “her taşın altından bunların çıktığını”, “kendisine yönelik suikast girişiminde de Ülkücü mafyacıların taşeron olarak kullanıldığını”, “Sinan Ateş dosyasının da aynı olduğunu”

ifade etmiş; “Böyle devlet olur mu, böyle hukuk olur mu, böyle adalet olur mu, sorularını sormuş ve “Ülkü Ocakları”nın ve benzeri yapıların  kesinlikle kapatılması gerektiğini vurgulamıştır.

Sayın YILMAZ’ın içeriğini açıkladığımız paylaşımı sonrasında 25, 26, 27 ve 28. dönemlerde Milliyetçi Hareket Partisi(MHP)’nden Ankara milletvekilliği yaptığı anlaşılan “Prof.Dr.” unvanlı Mevlüt KARAKAYA adlı şahıs, ““Ülkü Ocakları Kapatılsın” diyebilen çakal yüreği yutmuş @ozturkyilmazYP” şeklinde başlayan bir X paylaşımı yapmıştır. Söz konusu paylaşımında, Sayın YILMAZ hakkında, aşağılayıcı bir bağlam içerisinde “çakal”, “onursuz”, “yaratık” gibi ifadeler kullanmış, Musul’daki Türk Başkonsolosluğu’nun IŞID tarafından işgal edilmesi  olayına atıfla “Rezilliğinle ünlendin” ve “zırvalarınla kepaze oldun” şeklinde devam etmiştir.

Sayın YILMAZ’ın paylaşımında vurgulandığı gibi idealine samimi bağlı ve şiddeti reddeden vatansever ülkücüler tıpkı bizim gibi M.K.Atatürk ilke ve devrimlerine içten bağlılık duyan gerçek yurtseverlerdir. Ancak; küçük yaşlardaki çocuklar dahil olmak üzere, herkesin malumu olan ve bildiği bir gerçeklik, Türkiye’de mafya-siyaset-yargı üçgeni denilince sıradan yurttaşın aklına ilk gelenin “Ülkü Ocakları” olduğudur. Nitekim ilk defa 1997 yılındaki Milli Güvenlik Siyaseti Belgesi’nde Türk milliyetçiliği bazı kesimlerce ırkçılığa dönüştürülmek istenmektedir. Ülkücü mafya bundan yararlanmak  iste­mektedir. Bu da bir tehdit unsuru oluşturmaktadır" denilmiş olup, günümüz itibariyle, bu yapılar, devlet çarkının sağlıklı işlemesinin önündeki en önemli engel haline gelmiştir.

Sayın KARAKAYA’nın ifade ettiği Musul Başkonsolosluğu’nun terör örgütü IŞID tarafından ani bir baskınla işgal edildiği olayla ilgili süreçten de bihaber olduğu anlaşılmaktadır. Şimdilik, kısaca, Sayın YILMAZ’ın Musul Başkonsolosluğu’nun basılmasının öncesinde ve sonrasında “devlet adamı” vakurluğuna uygun olarak, siyasal İslamcı hükümete rağmen, bir kahramanlık destanı yazdığını ifade etmekle yetiniyoruz.     

Mustafa Kemal Atatürk, ne zaman ne şekilde devlete zarar veren yapılardan kurtulmuşsa, Türkiye’nin günümüzde de devletin normal şekilde işlemesini engelleyen yapılardan kurtulması gerekmektedir. İllegal yapılarla ve mafya ile irtibatlı olan dernek, vakıf ve siyasal partilerin kapatılması Anayasa ve yasaların bir gereğidir.

Sayın YILMAZ’ın açıklaması bu kadar açık ve net iken akademik kadro unvanı “Prof.Dr” olan bir şahısın, bu şekilde hakaretlerle dolu ifadeler kullanması “akademik unvanları”nı nasıl elde ettiği konusunda kuşkularımızın oluşmasına sebebiyet vermiştir. Çünkü; söyleminiz ve kullandığınız kelimeleriniz, sizin zihinsel derinliğinizin göstergesidir. Akademik süreçler içerisinde bolca kitap, makale, rapor, tez, gazete vs. okumak ve akademik çalışmalar yapmak suretiyle olgunlaşırsınız ve oturmanız, kalkmanız, konuşmalarınız ile çevrenize örnek olmanız icap eder.

Sayın KARAKAYA’nın aşağılayıcı ve tehdit edici ifadeleri terör, uyuşturucu, mafya, rant ve çete haline dönüşen “Ülkü Ocakları”nın neden kapatılması gerektiğine dair yaklaşımımızı destekler mahiyettedir.  

Kamuoyuna saygıyla duyururuz. 

Yenilik Partisi Parti Sözcüsü

Doç.Dr. Kemal ÇİFTÇİ

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Puan Durumu

Takım OM G M P
1 GS  Galatasaray 38 33 2 102
2 FB  Fenerbahçe 38 31 1 99
3 TS  Trabzonspor 38 21 13 67
4 İBFK  Başakşehir 38 18 13 61
5 KSM  Kasımpaşa 38 16 14 56
6 BJK  Beşiktaş 38 16 14 56
7 SVS  Sivasspor 38 14 12 54
8 ALNY  Alanyaspor 38 12 10 52
9 ÇRZ  Ç.Rizespor 38 14 16 50
10 ANT  Antalyaspor 38 12 13 49
11 GFK  Gaziantep FK 38 12 18 44
12 ADS  Adana Demir. 38 10 14 44
13 SAMS  Samsunspor 38 11 17 43
14 KYS  Kayserispor 38 11 15 42
15 HTY  Hatayspor 38 9 15 41
16 KON  Konyaspor 38 9 15 41
17 MKE  Ankaragücü 38 8 14 40
18 FKGK  Karagümrük 38 10 18 40
19 PNDK  Pendikspor 38 9 19 37
20 İST  İstanbulspor 38 4 27 16

Çorlu Nöbetçi Eczaneler

Anket

Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150

E-Bülten Aboneliği